Priljubljeno letovanje otrok v Pacugu
Letovanje v Pacugu, vsakoletno težko pričakovano počitnikovanje, je že navdušilo prvo skupino postojnskih in pivških otrok, ki so svoje poletne radosti, doživetja, druženja in spomine na letovanju beležili od 2. do 12. julija. Otroke, povečini osnovnošolce, je med letovanjem obiskal tudi postojnski podžupan Andrej Berginc in jim podaril praktična darila, predvsem pa se prepričal, kako brezskrbno, veselo in družabno je lahko poletje v družbi počitnikarjev. Naslednja skupina otrok se bo na desetdnevno letovanje odpravila 29. julija. Glede na zagotovila otrok, dnevi v Pacugu ob druženju, družabnih večerih, igrah, klepetih, kopanju, športnih aktivnostih, branju, prehitro minejo, zatorej vsem, ki bodo kmalu začeli s pakiranjem dobra popotnica, v opomin, da se uživa in izkoristi prav vsak dan letovanja!
Letovanje v Pacugu je priljubljena počitniška priložnost, ki jo za svoje otroke vsako leto izkoristijo številni občani. Ker zanimanje močno presega razpoložljiva mesta, so vse prijave v trenutku oziroma v nekaj urah povsem zapolnjene. Letos so bile za letovanje vzpostavljene elektronske prijave, ki so nekoliko olajšale dostopnost prijav.
Na podlagi Javnega razpisa za izbiro organizatorjev zdravstvenih letovanj otrok in šolarjev v letu 2023 je Zavod za zdravstveno letovanje RS, za področje občine Postojna in občine Pivka, za organizatorja letovanja izbral Društvo prijateljev mladine PO-PI, ki deluje pod okriljem Zveze prijateljev mladine Ljubljana Vič – Rudnik. Udeležba na letovanju je sofinancirana tako s strani zavoda za zdravstveno zavarovanje kot tudi Občine Postojna ter staršev. V dveh terminih se bo letošnjega letovanja udeležilo 140 otrok.