Zmagovalci Inovativne Postojne 2016
Zavod znanje Postojna v sodelovanju z Občino Postojna in v organizaciji Univerzitetnega inkubatorja Primorska (UIP) je uspešno zaključil prvi razpis Inovativna Postojna 2016. V okviru natečaja za izbor najbolj inovativne podjetniške ideje na območju občine smo dobili tri zmagovalne ideje s področja inovativnih turističnih storitev, digitalnih inovacij in inovativnega podjetništva. Žirija je izbirala med sedmimi finalisti in izbrala tri tri zmagovalce. To so: Klavdija Špolar, Damjan Žakelj in Tina Gregor z Ireno Kragelj.
Na natečaj se je do razpisanega roka prijavilo dvanajst podjetniških skupin, ki so se svojo predstavitvijo (ang. Pitch), konec avgusta skušali prepričati strokovno komisijo, sestavljeno iz predstavnikov lokalne skupnosti, gospodarstva ter podjetniških podpornih institucij. Komisija je po pregledanih pisnih predlogih in predstavitvi na podlagi skupnih točk med finaliste uvrstila naslednje podjetniške in inovativne ideje.
Juan Pablo Eugenio Maschio – Učiti Slovence skrbeti in varovati njihovo kulturno dediščino
Na podlagi raziskovanja slovenske arhitekturne dediščine in virtualno 3D rekonstruiranih objektov omogočiti ohranjanje podatkov ter ljudem dati vedeti, kako so te zgradbe izgledale včasih, in sicer preko aplikacije in blootooth prenosa podatkov.
Tina Gregorn z Ireno Kragelj – Zeleni smuti Greenko
Dostava svežih ekoloških napitkov iz lokalnega ekološkega sadja in zelenjave na želeni naslov v Postojni oziroma v njeni okolici. Namen Greenka je poleg prodaje ekoloških živil tudi povezovanje okoliških kmetov ter prebujanje njihove zavesti, kot tudi zavesti končnega uporabnika o pomenu ekoloških živil in lokalne potrošnje.
Sebastijan Maučec – Incoming turizem v Postojni
Program turistične ponudbe s prilagojenim programom z izhodiščem iz turistične baze v Postojni.
Aleš Kaisersberger – Mačji WC za večdnevno uporabo
Mačji WC za večdnevno uporabo ozirom po domače “po uporabi odvrzi” je proizvod, kot na primer toaletni papir ali otroške plenice, s to razliko, vendar s to razliko, da je namenjen mačkam ter majhnim in mladim kužkom. Izdelek je že izdelan kot prototip in si ga je možno ogledati na https://www.youtube.com/watch?v=beEUCMZwivchttps://www.youtube.com/watch?v=beEUCMZwivc.
Klavdija Špolar – Baggy Star
Baggy Star so večnamenske spalne vreče za dojenčke iz organskih in ekoloških materialov, pridobljenih iz okolice Postojne, prilagojenih za dojenčkovo občutljivo kožo.
Damjan Žakelj – Zeleno Je Zakon
Poslovna ideja o portalu Zeleno Je Zakon (ZJZ) je nastala zaradi vse večjega povpraševanja po ekoloških in organskih živilih, materialih, predelavi hrane ter na splošno vsega »zelenega«. Na portalu bo obiskovalec dobil različne nasvete o zdravju, lepoti, kozmetiki, članke o naravi, rastlinah in predelavi hrane. Na strani bi našli tudi naravne znamenitosti v Sloveniji, ekološke kmetije, ki bi bile razvrščene po regijah in ponudbi, ter spletno trgovino, kjer bi lahko vsak posameznik lahko kupoval lokalno pridelano hrano, oblačila, razne izdelke …
Matej Petkovšek – Petka – Medica in pivo
Njihova vizija je, da s pomočjo zanesljivih partnerjev zgradijo prepoznavno blagovno znamko proizvodov iz fermentiranega medu. Proizvajali bodo kakovostno tradicionalno medico, medico z dodanim sadjem ter medico z ječmenovim sladom in hmeljem. Ponuditi nameravamo tudi kakovostno obrtno pivo, prav tako z dodatkom medu, tako imenovano medeno pivo.
Nagrade, ki jih prejmejo najboljše ideje
- nagrada – Podjetniška ideja: Baggy Star, nosilka projekta: Klavdija Špolar
12-mesečna brezplačna inkubacija v PIP
podjetje SAP Slovenija – obisk SAP razvojnega oddelka CEE
strokovna ekskurzija v tujino in srečanje s start-up skupnostjo
brezplačno mentoriranje 20 ur s strani UIP in partnerjev
- nagrada – Podjetniška ideja: Zeleno je zakon, nosilec projekta: Damjan Žakelj
6-mesečna brezplačna inkubacija v PIP
strokovna ekskurzija v tujino in srečanje s start-up skupnostjo
brezplačno mentoriranje 10 ur s strani UIP in partnerjev
- nagrada – Podjetniška ideja: Zeleni smuti Greenko, nosilki projekta: Tina Gregor in Irena Kragelj
6-mesečna brezplačna inkubacija v PIP
strokovna ekskurzija v tujino in srečanje s start-up skupnostjo
brezplačno mentoriranje 10 ur s strani UIP in partnerjev