1. kolo slovenske bridge lige tokrat v Postojni
Bridge zveza Slovenije je začela svoje ligaško tekmovalno leto s 1. kolom slovenske bridge lige tokrat v Postojni. Minuli vikend, v soboto, 25. 1. 2020, so se v priljubljenem tekmovanju pomerili vsi klubi iz Slovenije. Letos igra v I. ligi 8 ekip, v 2. ligi prav tako 8, v 3. ligi pa 11 ekip. V ekipi istočasno igrajo 4 igralci, skupaj pa je za to tekmovanje prijavljenih 162 igralk in igralcev.
Postojnski bridge klub zastopajo tri ekipe, v vsaki ligi po ena. Tekmovanje poteka v dvobojih proti nasprotnim ekipam, tekmovanje pa vsakič traja kar 11 ur in je že zaradi tega zelo naporno, ker pa se igra odvija z vnaprej namešanimi in razdeljenimi kartami, sreča pri tem nima nobenega vpliva. Znanje in dobra koncentracija sta aduta, ki pripomoreta k dobremu rezultatu.
Postojnska prvoligaška ekipa v postavi Sebastjan Jeretič, Marjan Vezjak, Mate Gavran in Marko Baša je tekmovanje začela s favoriziranima nasprotnikoma, ki ju ni uspela presenetiti, proti ekipi Šaleškega bridge kluba je bil rezultat 39 - 120, proti Mariboru pa z 57 – 65, zato Postojnčani zasedamo trenutno zadnje mesto.
Za ekipo v II. ligi so nastopili Igor Požar, Rajko Čeh, Edvard Godnič in Janez Srebotnjak, bili so zelo uspešni, zabeležili so dve zmagi in so trenutno v vodstvu. Prav tako je same zmage dosegla ekipa v III. ligi, tekmovali so v postavi Tomo Tadel, Simon Pirjevec, Irena Komnenović, Lovorka Gruić Grmuša, trenutno pa zasedajo 4. mesto, po točkah pa z zelo majhnim zaostankom za vodilno ekipo tretje lige.
Naslednje kolo prireja Bridge klub Novo Mesto 15. februarja. Do takrat postojnčani ob torkih zvečer treniramo v hotelu Kras. Lepo vabljeni, da se nam pridružite.
Marko Baša