Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna ima nov sodoben CTG-aparat
Ljubljana, 18. junija – Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna je bogatejša za sodoben CTG-aparat, ki ji ga je doniral Telekom Slovenije. S pomočjo CTG-aparata lahko zdravniki v času nosečnosti in poroda natančno spremljajo delovanje plodovega srca in aktivnosti maternice, kar je zelo pomembno za pravilno vodenje nosečnosti in poroda. CTG-aparat je Telekom Slovenije postojnski porodnišnici doniral v okviru humanitarne akcije Slojenčki, ki je namenjena zbiranju sredstev za obnovo opreme porodnišnic in medicinskih aparatov za novorojenčke. V sredo, 19. junija, bo Telekom Slovenije CTG-aparat doniral tudi Oddelku za perinatologijo UKC Maribor, pred dvema letoma pa je Porodnišnici Ljubljana doniral CTG-aparat za spremljanje razvoja dvojčkov.
Novi CTG-aparat sta prevzela izr. prof. dr. Nataša Tul Mandić, dr. med., specialistka ginekologije in porodništva, ki je tudi predsednica Društva Slojenčki, in direktor postojnske bolnišnice Aleksander Merlo, dr. med., specialist ginekologije in porodništva. Vodstvu bolnišnice je donacijo v imenu Telekoma Slovenije predal Dean Žigon, član uprave – delavski direktor.
Ob predaji CTG-aparata je izr. prof. dr. Nataša Tul Mandić poudarila, da se »hiter razvoj, ki je značilen za današnjo družbo, odraža tudi v zdravstvu, kjer vsaka novost prinaša boljšo zdravstveno oskrbo. Z novim CTG-aparatom bomo olajšali delo požrtvovalnemu osebju postojnske porodnišnice, saj aparat omogoča boljše zapise plodovega srca in s tem bolj natančno vodenje nosečnosti. Na ta način bomo pri nudenju podpore ob porodu še bolj učinkoviti, s čimer bomo bodočim mamicam omogočili še bolj varen prehod v novo življenjsko obdobje.«
Direktor postojnske bolnišnice Aleksander Merlo, dr. med., pa je dodal, da ima »bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo velik ugled med bodočimi starši, za kar je zaslužen izjemen kolektiv, pri tem pa so porodničarjem v pomoč tudi sodobne tehnologije. Najsodobnejša oprema je tista, ki pomembno prispeva k varovanju zdravja in varnosti tako med nosečnostjo kot med porodom, zato smo sodobnih naprav, kakršen je novi CTG-aparat, izredno veseli.«
Dean Žigon, član uprave – delavski direktor Telekoma Slovenije, pa je izpostavil, da »nas v Sloveniji pogosto povezuje srčnost. Tudi v Telekomu Slovenije smo osnovali interni sklad, ki smo ga poimenovali Srčni sklad. Vanj sredstva srčno prispevajo zaposleni, namenjen pa je pomoči otrokom zaposlenih, ki so izgubili enega od staršev. S srčnostjo pa je povezan tudi CTG-aparat, saj z njegovo pomočjo zdravniki spremljajo srčni utrip ploda in aktivnosti maternice.«
Družbena odgovornost sodi med strateške usmeritve Telekoma Slovenije. Kot vodilni slovenski operater, vpet v okolje, v katerem deluje, želi podjetje družbi vračati tudi prek sponzorskih in donatorskih aktivnosti. Telekom Slovenije tako kot sponzor ali donator že vrsto let podpira humanitarne projekte, kot so Botrstvo v Sloveniji, TOM telefon, ki je namenjen pomoči ljudem v stiski, posodobitev Mladinskega zdravilišča in letovišča Debeli rtič, sodeluje pa tudi pri projektih za pomoč ljudem v stiski. Telekom Slovenije sicer sodi med največje podpornike slovenskega športa, kulture, izobraževanja in humanitarnosti.