Kakšno pa je vaše mnenje o odzivu na ekstremne poškodbe gozdov?
Ohranitev našega prostora, naših skupnosti in virov tudi za potomce je naš skupni cilj na Notranjskem in v Sloveniji. Notranjsko je prizadelo več ujm zaporedoma: žled, podlubniki in vetrolom. Lastniki se se odzvali glede na svoje možnosti in cilje. Poleg posameznikov in države so lastniki gozda tudi nekatere podjetja, agrarne skupnosti in drugi. Znani so podatki o poškodovanih količinah, bistveno slabše poznamo mnenja in stališča domačinov o odzivu na navedene ekstremne poškodbe.
S kratko anketo zato občane Postojne sprašujemo, KAJ MENIJO O ODZIVIH NA EKSTREMNE POŠKODBE GOZDA. Pionirske izkušnje želimo nameč prenesti tudi drugim, ki se soočajo z ekstremnimi velikopovršinskimi poškodbami gozda. Kdo se je odzval najbolje in kako? Kako s pomočjo lastnikov okrepiti vitalnost postojnskih gozdov in skrb domačinov zanje?
Anketo smo v okviru svojega dela in ciljev pripravili Andragoški center Slovenije, Zavod za gozdove Slovenije, OE Postojna in Athena, Postojna in vam jo posredujemo s pomočjo občine Postojna. Vabimo k izpolnjevanju do 5. 12. 2018. Naj dete jo na tej povezavi.
Anketa je na voljo tudi v pisni obliki v sprejemni pisarni Občine Postojna.
Izpolnjevanje štirih poglavij po pet vprašanj traja približno 5 minut in je anonimno. Prosimo za spontane odgovore, posebej nas zanimajo vaše razlage in predlogi. Zaključni splošni podatki omogočajo iskanje podobnosti med odgovori. Rezultate ankete bomo še letos posredovali v objavo v občinskem glasilu.
Vnaprej se zahvaljujemo za odziv
dr. Nevenka Bogataj, ACS
univ. dipl. inž. Anton Smrekar, ZGS
Flora Otoničar, prof., Athena
Prof. dr. Janez Krč, BF, Oddelek za gozdarstvo in gozdne vire
Občina Postojna