Študenti Univerze v Novi Gorici spoznali delovanje sistema zaščite in reševanja v Občini Postojna
Danes je Štab Civilne zaščite Občine Postojna, pod vodstvom poveljnika CZ Cveta Kravanje, v prostorih Gasilsko-reševalnega centra Postojna gostil študente Univerze v Novi Gorici, Fakultete za znanosti o okolju, ki obiskujejo predmet Upravljanje okolja. Študentom so v sodelovanju z Regijskim centrom za obveščanje Postojna, Regijskim štabom CZ za Primorsko in Notranjsko ter Izpostavo URSZR Postojna predstavili delovanje sistema zaščite, reševanja in pomoči.
V uvodnem delu je vodja ReCO Postojna Klemen Grilj predstavil delovanje centra za obveščanje. Zatem je vodja Izpostave URSZR Postojna Aleš Klemenc podrobneje opisal naloge in organizacijo izpostave. Študente je nagovoril tudi poveljnik Regijskega štaba CZ za Primorsko in Notranjsko, ki je poudaril pomen sodelovanja enot Civilne zaščite ter njihovo solidarnost pri odzivanju na nesreče.
Sledila je predstavitev poveljnika CZ Občine Postojna, Cveta Kravanje, ki je udeležencem podrobno opisal sistem zaščite, reševanja in pomoči na lokalni ravni. Predstavil je delo občinskega štaba Civilne zaščite in njegovo ključno vlogo pri odzivanju na naravne in druge nesreče.
Ob zaključku dogodka so študenti aktivno sodelovali v kratki štabni vaji ter uspešno opravili spoznavni test na temo zaščite in reševanja.
Posebna pohvala gre vsem sodelujočim, še posebej občinskemu poveljniku Civilne zaščite, za strokovno in zavzeto izvedbo predstavitev.