Na Silvestrovanju v Postojni živahno in veselo
Na Silvestrovanju v Postojni živahno in veselo
Letošnje Silvestrovanje v Postojni je bil nekakšen zaključek oz. pika na i veselemu decembru. Letos smo ga poimenovali kar Decembrček saj smo želeli, da ga začutimo kot igrivega, nasmejanega in veselega. Da je bilo res tako priča več kot 60 dogodkov, ki so se zvrstili v samem mestu Postojna in tudi po krajevnih skupnostih naše občine.
Verjamemo, da letos ni bil za doživljanje prazničnega vzdušja nihče prikrajšan in tako je bilo videti tudi iz nasmejanih obrazov obiskovalcev Silvestrovanja na Titovem trgu v Postojni. Prijetno in relativno toplo vreme je zvabilo v center mesta veliko število domačih obiskovalcev kot tudi iz drugih občin in turistov, ki so Postojno lahko doživeli na lep in sproščen način.
Že od 22. ure se je na trgu oglašala glasba našega vrhunskega in uveljavljenega sestava Akordi z glasbo za vse generacije in okuse, nekaj minut pred polnočjo pa je vse prisotne nagovoril župan Igor Marentič ter zaželel veliko zdravja in uspehov vsem. Po sekundnem odštevanju do prehoda v 2018 se je nato razlegel znameniti Silvestrski poljub, medsebojna voščila obiskovalcev pa je spremljal veliki novoletni ognjemet, ki je letos trajal več kot sedem minut.
Tudi v januarju se bo ob drsališču na trgu odvilo še nekaj prireditev z živo glasbo in primerno ponudbo kulinaričnih dobrot.
Besedilo Miran Žitko
Foto Atelje Postojna