Začenja se projekt Moja pot za ozaveščanje o migracijah in spodbujanje medkulturnega dialoga
Glavni cilj projekta Moja pot je povečati razumevanje migracijske tematike, okrepiti medsebojno spoštovanje ter prispevati k povezovanju različnih skupnosti.
V obdobju od 2024 do 2027 bo v okviru projekta izvedenih vrsta aktivnosti, katerih namen je spodbuditi neposredno sodelovanje med postojnsko lokalno skupnostjo in priseljenci. Aktivnosti bodo vključevale kulturne dogodke, umetniške nastope, delavnice, pogovorne kroge in druge oblike sodelovanja, ki bodo omogočile izmenjavo znanj, veščin in življenjskih zgodb.
Kot je ob začetku projekta izpostavil Igor Marentič, župan Občine Postojna: »Migracije so del globalne družbene dinamike, ki zaznamuje tako države kot lokalne skupnosti. V primorsko-notranjski se s tematiko preseljevanja aktivno ukvarjajo že vrsto let. Občina Postojna ima že vzpostavljeno infrastrukturo, ki vključuje različne nastanitvene domove in centre, namenjene oskrbi ter začasni nastanitvi priseljencev. Projekt Moja pot lokalnim skupnostim prinaša priložnost za gradnjo sodelovanja, kar bo prispevalo k družbeni povezanosti in razumevanju.«
O projektu Moja pot
Naročnik projekta je Urad Vlade Republike Slovenije za oskrbo in integracijo migrantov. Projekt je financiran iz evropskega Sklada za azil, migracije in vključevanje (AMIF) ter sredstev proračuna Republike Slovenije. Izvaja ga skupina partnerjev, ki vključuje Občino Postojna, Kulturno izobraževalno društvo PINA in Zavod Samostojen.si. Aktivnosti potekajo v sodelovanju z Mladinskim centrom Postojna, Društvom za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto ter Zavodom Tri, zavodom za trajnostne skupnostne prakse.