Mednarodna izmenjava dijakov in učiteljev v Gani: izkušnja, ki ostane
Kako je videti šolski dan v razredu z več kot petdesetimi dijaki? Kako poteka delo v bolnišnici v zahodni Afriki? In kako je stati sredi tropskega gozda med plantažami tika ter spoznati, kako drugače ljudje živijo, delajo in razmišljajo o izobraževanju?
Popeljali vas bomo v Gano, kjer je skupina dijakov gozdarstva in zdravstvene nege ter njihovih učiteljic preživela dva tedna na mednarodni izmenjavi. Skozi fotografije, pripovedi in osebne vtise bomo skupaj podoživeli izkušnje, ki so presegale učilnice in učbenike.
Spoznali boste:
- kako zelo cenjena je lahko izobrazba v okolju, kjer le-ta ni samoumevna,
- kako poteka zdravstvena oskrba v ruralnih skupnostih,
- kako gospodarijo z gozdovi v državi, kjer je les pomemben izvozni vir
- ter kako odprti in gostoljubni so Ganci.
Pripravljamo večer zgodb o srečanjih, presenečenjih, kulturnih razlikah in drugačnem pogledu na svet. Izkušnjo bodo predstavili dijaki in učitelji, ki so sodelovali na izmenjavi.
Vabljeni, da z nami za trenutek odpotujete v Afriko in skozi oči dijakov doživite izkušnjo, ki je mnogim spremenila pogled na znanje, življenje in svet.
Vstop je prost.